Judo sommerlejr uge 31 🥋🥋🥋

Fanø Minisommerlejr uge 31 - 2021.
Fanø Judo inviterer til Minisommerlejr Fanø 2021 - Uge 31 – fra mandag den 2. august til fredag den 6. august.
Lejren er gratis for klubbens junior medlemmer, og er med tilmelding senest den 25. juni 2021.
Lejren vil i år være med deltagelse fra andre klubber. Der er arrangeret overnatningsmuligheder for disse klubber og med en max deltagelse af 30 personer i alderen mellem 8 og 15 år og bæltegraderne 5.-3. kyu. De andre klubbers deltagelse afhænger af ledsagelse af voksne. Gæsteklubberne har mulighed for at forestå et daglig træningspas (gæstetræner), således at vi kan udveksle erfaringer. Gæsteklubberne kan deltage for 600 kr. inkl. Forplejning. Tilmelding er først til mølle-princippet og senest den 25. juni 2021. Gæsteklubberne kan overnatte fra mandag, men deltager først i træningen fra tirsdag morgen.
Sommerlejren afsluttes med graduering om fredagen. Der vil derfor dagligt ud over alm. daglig træning også være pensumtræning.
Tirsdag aften vil der være kammeratskabsaften, hvor klubbens medlemmer og gæsterne mødes til grillaften. Det endelige program for lejren tilgår senest i uge 30.
Der søges også frivillige som vil hjælpe med forplejning og andre praktiske ting (ikke træning).
Tilmelding eller spørgsmål til cheftræneren Chris Gade på e-mail chris@judofanoe.dk.
Kom Glad